O femeie a ajuns la spital, sâmbătă dimineaţă, în urma explozie unei butelii neurmate de incendiu, într-o comună din Argeş.
Potrivit ISU, incidentul s-a produs în comuna Ciomăgești, satul Giuclani.
Citeşte şi: Un investitor interesat de oraşul Balş: Fabrică pe un hectar, pe terenul SMR
„Intervin pompierii de la Detașamentul Pitești cu un echipaj SMURD de prim ajutor calificat și ISU Olt cu o autospecială de stingere.
A fost vorba despre o explozie urmată de incendiu, produsă într-o încăpere a locuinței. În urma evenimentului, au fost deteriorate obiecte de mobilier din interiorul bucătăriei și două geamuri ale încăperii”, transmit pompierii.
O femeie cu arsuri pe corp, la spital
Paramedicii SMURD au găsit o femeie cu arsuri pe corp, i-au acordat îngrijiri medicale și au transportat-o la spital.
„Paramedicii SMURD au identificat o victimă de sex feminin, care prezintă arsuri pe corp. În urma acordării îngrijirilor medicale, persoana a fost transportată la spital”, mai arată ISU Argeş.
Cauza probabilă de izbucnire a incendiului a fost acumulare de gaze, potrivit pompierilor.