O garsonieră din oraşul Balş a fost distrusă, sâmbătă, de un incendiu provocat de copiii care s-au jucat cu focul.
Purtătorul de cuvânt al ISU Olt, Alin Băsăşteanu, a declarat că echipaje din cadrul Stației Balș și Detașamentului Slatina, cu două autospeciale de stingere, o autospecială pentru intervenție la înălțime, un echipaj SMURD și o autospecială pentru primă intervenție, au intervenit în orașul Balș pentru stingerea unui incendiu izbucnit la o garsonieră.
La sosirea primelor echipaje, incendiul se manifesta cu degajări mari de fum, la bunurile din interiorul garsonierei.
„În urma incendiului au ars bunurile dintr-o garsonieră, fără a se înregistra victime”, transmite Băsăşteanu.
Cauza probabilă a incendiului a fost jocul copiilor cu focul, a adăugat el.












