AcasăLIFEKendrick Lamar, criticat pentru spectacol de la pauza Super Bowl, catalogat drept...

Kendrick Lamar, criticat pentru spectacol de la pauza Super Bowl, catalogat drept „cel mai prost din istorie”

spot_img
spot_img
- Advertisement -

Prestația lui Kendrick Lamar la Super Bowl a fost criticată de fani, fiind considerată de unii drept „cel mai prost spectacol de la pauză din istorie”.

Momentul lui Kendrick Lamar de la Super Bowl a fost criticat de unii dintre fani, fiind catalogat drept „cel mai prost spectacol de la pauză din istorie”.

Citeşte şi: Oameni de afaceri turci, interesați să investească în Caracal. Întâlnire cu primarul Ion Doldurea

Deși s-a bucurat de un succes răsunător la premiile Grammy, rapperul în vârstă de 37 de ani nu a părut să-și mențină acel avânt în timpul prestației sale de pe scena de la Caesars Superdome, înainte ca Philadelphia Eagles să învingă Kansas City Chiefs.

Artistul și-a demonstrat măiestria lirică încă o dată, începând spectacolul de pe capota unei mașini, înainte de a-l ataca subtil pe rivalul său din hip-hop, Drake, în vârstă de 38 de ani.

Deși Drake a dat recent în judecată casa lor de discuri, Universal Music Group, din cauza controversatei melodii „Not Like Us”, care îl numește pe Drake „pedofil certificat”, Kendrick a interpretat totuși piesa în timpul spectacolului, însă a omis acel cuvânt.

Se pare că muzicianul a ales să nu rostească acel termen tocmai pentru a evita un alt proces, deoarece chiar înainte de a începe să cânte, le-a spus spectatorilor: „Vreau să interpretez melodia lor preferată, dar știți că le place să mă dea în judecată”.

Rapperul a avut parte de o introducere surpriză din partea actorului Samuel L. Jackson, în vârstă de 76 de ani, care era îmbrăcat ca Unchiul Sam și a interpretat un mix de hituri înainte de a fi acompaniat pe scenă de cântăreața de R&B SZA, de 35 de ani.

La scurt timp, unii dintre fani au reacționat pe rețelele sociale, afirmând că show-ul lui Lamar a fost cel mai prost din istorie.

„Sincer, nu știu dacă mă număr printre cei care sunt împotriva lui Kendrick, dar cred că acesta este cel mai slab spectacol de la pauză pe care l-am văzut de ceva vreme”, a adăugat altcineva.

„Am crezut că The Weeknd a fost prost, dar Kendrick Lamar i-a luat locul! Cel mai prost show de la pauză!”, a comentat altcineva.

„Până acum, cea mai bună parte a spectacolului a fost Samuel L. Jackson”, s-a plâns un alt fan.

„Cumva, Kendrick e mai rău decât meciul în sine”, „Acest spectacol din pauza Super Bowl-ului susținut de Kendrick Lamar este un dezastru total… Cel mai prost din toate timpurile…”, au fost alte reacții.

spot_img

Mai multe ştiri

SCIENCE+

Emisiunea "Reporter 24"

Reporter24
Reporter24
Înfiinţat în 2019, prin intermediul unui proiect cu fonduri europene, site-ul reporter24.ro a crescut foarte mult şi a devenit unul dintre brandurile din Oltenia. Reporter 24 îşi propune să rămână o sursă de informare reală pentru regiune, cu ştiri verificate, reportaje colorate şi interviuri quality din judeţele Dolj, Olt, Gorj, Mehedinţi, Vâlcea Teleorman şi Argeş.
- Ştirea ta -spot_img
- Publicitate -spot_img
- Publicitate -spot_img
25,220FaniÎmi place
6,503CititoriConectați-vă
5,245CititoriConectați-vă
1,200CititoriConectați-vă
1,860AbonațiAbonați-vă
De Citit
Alte Știri