- Advertisement -
Lia Olguța Vasilescu i-a cerut, marți seară, demisia Vioricăi Dăncilă din funcția de președinte al PSD.
Decizia este cu atât mai surprinzătoare cu cât Lia Olguța Vasilescu a fost cea care a condus campania prezidențială a actualului lider PSD Viorica Dăncilă în turul al doilea.
Este cunoscut faptul că la precedenta ședință a CEX, Dăncilă s-a certat cu Claudiu Manda, șeful PSD Dolj, europarlamentar, soțul Liei Olguța Vasilescu, după ce acesta a numit-o pe șefa sa ”proastă” într-o ședință de la Dolj. antena3.ro












