- Advertisement -
15 persoane s-au autoevacuat după ce un apartament situat într-un bloc din Teleorman a fost cuprins de flăcări.
Incendiul a izbucnit într-un apartament situat la etajul 4, pe Aleea CFR, din municipiul Roșiorii de Vede. „Se intervine cu o autospecială de stingere, o autospecială de intervenție și salvare de la înălțime, o descarcerare și o ambulanță SMURD”, a transmis ISU Teleorman.
Aproximativ 15 persoane s-au autoevacuat de pe casa scării, niciuna neavând nevoie de îngrijiri medicale. Incendiul a fost localizat la nivelul apartamentului.












