- Advertisement -
Un copil de un an, din Huşi, este în stare gravă, după ce a ingerat în mod accidental otravă pentru purici. Bebeluşul a fost preluat, sâmbătă, de elicopterul SMURD şi dus la Iaşi.
Potrivit ISU Vaslui, copilul în vârstă de un an a ingerat din greşeală otravă folosită pentru purici.
Pentru salvarea bebeluşului, a intervenit un elicopter SMURD, care l-a dus la Iaşi.
Surse medicale afirmă că micuţul nu a ingerat foarte multă otravă şi este conştient.
Se pare că într-o clipă de neatenţie a băut otravă dintr-o cană aflată pe o masă din gospodărie. mediafax.ro












