- Advertisement -
Șoferul unui microbuz a suferit un stop cardiac în timp ce conducea. Bărbatul în vârstă de 53 de ani care se deplasa pe șoseaua Gării Obor din București, a pierdut controlul volanului și a intrat într-un alt microbuz oprit pe dreapta.
În urma accidentului zece persoane au avut nevoie de îngrijiri medicale, printre care șoferul microbuzului și nouă pasageri.
Din impact, microbuzul a fost proiectat în două mașini, de asemenea parcate, potrivit europafm.ro.
Traficul rutier este îngreunat și se desfășoară alternativ.
CITEȘTE ȘI: Poliţist local din Târgu Jiu, băut în timpul serviciului












