O anchetă a fost deschisă de poliţiştii din Slatina după ce un bărbat în vârstă de 68 de ani, din municipiu, a căzut de la etajul unui bloc, iar ulterior a murit, la spital.
Potrivit poliţiştilor, bărbatul a fost găsit, miercuri după-amiază, pe Aleea Castanilor, din municipiul Slatina.
Poliţiştii spun că este vorba despre un bărbat în vârstă de 68 de ani, din municipiul Slatina, ar fi căzut de la etajul unui bloc, situat pe Aleea Castanilor, din aceeași localitate.
În urma evenimentului, bărbatul a necesitat îngrijiri medicale, fiind transportat la Spitalul Județean de Urgență Slatina, unde, ulterior, a decedat.
Trupul bărbatului a fost transportat la Morga Spitalului Județean de Urgență Slatina, în vederea efectuării necropsiei și stabilirii cu exactitate a cauzei decesului.
„În cauză, polițiștii au întocmit un dosar penal sub aspectul săvârșirii infracțiunii de ucidere din culpă, fiind continuate cercetările pentru stabilirea tuturor împrejurărilor în care s-a produs evenimentul”, transmite IPJ Olt.