Un accident rutier soldat cu rănirea a doi bărbați s-a produs, în noaptea de miercuri spre joi în localitatea Bascov, din județul Argeș.
Pompierii au intervenit cu o autospecială de intervenție, o autospecială de descarcerare și un echipaj cu o ambulanță SMURD de prim ajutor calificat, alături de un echipaj Serviciului de Ambulanță Județean, potrivit românia24.ro.
”La fața locului, șoferul se afla în afara autoturismului care a lovit un cap de pod, iar ulterior s-a răsturnat în afara părții carosabile. Acesta a fost preluat de către echipajul Serviciului de Ambulanță Județean, iar pasagerul acestuia, în vârstă de 29 de ani, a fost extras de către salvatori cu ajutorul echipamentelor speciale de intervenție și predat echipajului SMURD. Pasagerul prezenta suspiciune de fracturi la membrele superioare, dureri hemitoracice și traumatism cranio-cerebral cu plagă occipitală”, au informat reprezentanții ISU Argeș.
Ambii ocupanți ai autoturismului au primit îngrijiri medicale și au fost transportați ulterior la spital.












