AcasăACTUALIncendiu la un autoturism parcat în Slatina: focul a fost stins rapid...

Incendiu la un autoturism parcat în Slatina: focul a fost stins rapid de pompieri (FOTO)

spot_img
spot_img
- Advertisement -

Un incendiu a izbucnit, vineri, pe strada Aleea Rozelor din municipiul Slatina, la un autoturism parcat, fiind anunțat de către martorii care treceau prin zonă. La fața locului s-au deplasat pompierii Detașamentului Slatina, care au intervenit prompt cu o autospecială de stingere pentru a lichida focul.

La sosirea echipajului de intervenție, focul se manifesta la compartimentul motor al autoturismului. Pompierii au reușit să stingă incendiul rapid, limitând pagubele și evitând o situație și mai gravă. Intervenția a fost una eficientă, incendiul fiind lichidat în limitele găsite la momentul sosirii echipajului.

Cauza probabilă a izbucnirii incendiului este un scurtcircuit electric, care a dus la aprinderea unui incendiu la motorul vehiculului. Din fericire, nimeni nu a fost rănit în urma incidentului, iar autoturismul a suferit pagube minime, datorită intervenției rapide a pompierilor.

„La sosirea echipajelor, ardea compartimentul motor al autoturismului, incendiul fiind lichidat în limitele găsite.

Cauza probabilă a izbucnirii incendiului a fost un scurtcircuit electric“, transmite ISU Olt.

 

spot_img

Mai multe ştiri

SCIENCE+

Emisiunea "Reporter 24"

Ionut Jifcu
Ionut Jifcu
Are peste 16 ani de experienţă în presă, perioadă în care a acoperit cele mai diverse domenii, de la eveniment la politică, şi în care a văzut tot ce se putea vedea. A bifat colaborări cu Mediafax sau Realitatea PLUS, iar de curând experimentează ce înseamnă realizarea de emisiuni TV. Ne promite, însă, că prima sa dragoste - presa scrisă - n-o va lăsa niciodată
- Ştirea ta -spot_img
- Publicitate -spot_img
- Publicitate -spot_img
25,220FaniÎmi place
6,503CititoriConectați-vă
5,245CititoriConectați-vă
1,200CititoriConectați-vă
1,860AbonațiAbonați-vă
De Citit
Alte Știri