Cinci persoane au fost reţinute pentru 24 de ore, duminică, după o bătaie în faţa unui bar din Târgovişte, fiind acuzate de lovire sau alte violențe, tulburarea ordinii și liniștii publice și distrugere.
”În urma cercetărilor efectuate, polițiștii au stabilit că, în noaptea de 29 februarie spre 1 martie, în timp ce se aflau în incinta unui local din Târgoviște, între bănuiți a avut loc un conflict verbal spontan, pe fondul unor dedicații muzicale. Ulterior, aceștia au ieșit din restaurant și s-au agresat reciproc. Doi dintre ei au fost transportați la spital pentru investigații medicale”, au informat reprezentanții IPJ Dâmbovița, citaţi de românia24.ro.
În cauză, cercetările sunt continuate sub supravegherea și coordonarea unui procuror de la Parchetul de pe lângă Judecătoria Târgoviște.
Barbații vor fi conduși, luni, la sediul Parchetului de pe lângă Judecătoria Târgoviște pentru audieri și dispunerea de măsuri preventive.












