AcasăEDUCAŢIEMicii artişti de la Cercul "Pictură pe sticlă” al Palatului Copiilor Slatina,...

Micii artişti de la Cercul „Pictură pe sticlă” al Palatului Copiilor Slatina, expoziţie dedicată mamei (FOTO)

spot_img
spot_img
- Advertisement -

Peste 150 de picturi pe sticlă, realizate de copiii de la Cercul „Pictură pe sticlă” din cadrul Palatului Copiilor Slatina, sunt expuse începând de marţi în foaierul insituţiei.

Expoziţia „De ziua ta mămico”, care are ca tematică Ziua Femeii, a fost vernisată marţi, în prezenţa micilor artişti şi a părinţilor şi bunicilor acestora.

Vernisaj s-a desfăşurat pentru marți, 5 martie, de la ora 11.00, în foaierul Palatului Copiilor „Adrian Băran” din Slatina.

Coordonatorul Cercului „Pictură pe sticlă” este profesorul Iohana Brătoi.

spot_img

Mai multe ştiri

SCIENCE+

Emisiunea "Reporter 24"

Ionut Jifcu
Ionut Jifcu
Are peste 16 ani de experienţă în presă, perioadă în care a acoperit cele mai diverse domenii, de la eveniment la politică, şi în care a văzut tot ce se putea vedea. A bifat colaborări cu Mediafax sau Realitatea PLUS, iar de curând experimentează ce înseamnă realizarea de emisiuni TV. Ne promite, însă, că prima sa dragoste - presa scrisă - n-o va lăsa niciodată
- Ştirea ta -spot_img
- Publicitate -spot_img
- Publicitate -spot_img
25,220FaniÎmi place
6,503CititoriConectați-vă
5,245CititoriConectați-vă
1,200CititoriConectați-vă
1,860AbonațiAbonați-vă
De Citit
Alte Știri