AcasăACTUALO maşină a intrat într-un stâlp în judeţul Vâlcea. Trei persoane rănite,...

O maşină a intrat într-un stâlp în judeţul Vâlcea. Trei persoane rănite, un bărbat a MURIT

spot_img
spot_img
- Advertisement -

UPDATE: Un bărbat în vârstă de 31 de ani, şoferul autoturismului, a decedat în urma accidentului rutier.


ŞTIREA INIŢIALĂ: Trei persoane au fost rănite, marţi după-amiază, iar una este în stare gravă, în urma unui accident rutier petrecut în comuna Amărăşti din judeţul Vâlcea. În acciden ta fost implicat un singur autoturism, care a intrat în impact cu stâlp de pe marginea drumului.

Poliţiştii fac cercetări pentru a stabili cum s-a petrecut accidentul.

„În urmă cu puțin timp polițiștii rutieri din cadrul Poliției municipiului Drăgășani au fost sesizați cu privire la un eveniment rutier care a avut loc în comuna Amărăști.

Polițiștii ajunși la fața locului au constatat că pe Drumul Județean 777A a avut loc un eveniment rutier în care este implicat un autoturism, care a părăsit partea carosabilă și a lovit un stâlp.

În momentul impactului în autoturism se aflau 4 persoane.

Polițiștii efectuează cercetări pentru stabilirea cu exactitate a împrejurărilor producerii evenimentului rutier”, a declarat purtătorul de cuvânt al IPJ Vâlcea, Cătălin Udrea.

Potrivit ISU, o persoană este în stare gravă, fiind efectuate manevre de resuscitare.

„A fost descarcerată o singură persoană aflată în stop cardio-respirator. Au început manevre de resuscitare. Mai sunt trei victime care s-au autoevacuat, acestea fiind stabile hemodinamic (TCF si escoriatii), doua dintre acestea fiind tranportate la spital de echipajul SMURD”, a declarat purtătorul de cuvânt al ISU Vâlcea, Cătălin Popescu.

Podcast „Ionuţ Jifcu“

COMENTEZI? Aici se poate!

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

spot_img

Mai multe ştiri

SCIENCE+

Producţii VIDEO

Ionuţ Jifcu
Ionuţ Jifcu
Ionuț Jifcu este un jurnalist cu o experiență solidă în presa locală și regională, cunoscut pentru abordarea directă și echilibrată a subiectelor care marchează viața comunității din județul Olt. În prezent, este realizatorul emisiunii „Reporter 24” și al podcastului care îi poartă numele, platforme unde aduce în fața publicului lideri de opinie, decidenți politici și oameni cu povești remarcabile. De-a lungul carierei, s-a specializat în jurnalism politic și administrativ, monitorizând cu strictețe modul în care sunt gestionați banii publici și deciziile care influențează direct traiul cetățenilor. Analizele sale sunt apreciate pentru claritate și pentru capacitatea de a traduce contextul politic complex în informații ușor de înțeles pentru cititor. Prin materialele sale, Ionuț Jifcu își propune să ofere o voce cetățenilor și să mențină un dialog constant între autorități și comunitate, militând pentru transparență și responsabilitate în administrația publică.

Cele mai noi ştiri

- Partener -spot_img
- Ştirea ta -spot_img
- Publicitate -spot_img
- Publicitate -spot_img
25,220FaniÎmi place
6,503CititoriConectați-vă
5,245CititoriConectați-vă
1,200CititoriConectați-vă
1,860AbonațiAbonați-vă
De Citit
Alte Știri

COMENTEZI? Aici se poate!

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.