AcasăLIFESeniorii Slatinei, premiaţi în cadrul zilelor oraşului

Seniorii Slatinei, premiaţi în cadrul zilelor oraşului

spot_img
spot_img
- Advertisement -

Cuplurile care au împlinit 50 de ani de la căsătorie au fost premiate, vineri, de primarul Emil Moţ, în cadrul Galei Seniorilor, eveniment organizat în cadrul manifestărilor prilejuite de marcarea a 652 de ani de la prima atestare documentară a Slatinei.

Evenimentul s-a desfăşurat la Centrul Cultural „Eugen Ionescu”, fiind premiate familiile slătinene care au împlinit 50 de ani de căsătorie în anul 2019.

După decernarea premiilor, bunicii s-au delectat cu un concert susţinut de Anastasia Lazariuc.

Gala Seniorilor este ultimul eveniment din cadrul Galei Laureaţilor, manifestare care s-a desfăşurat pe tot parcursul săptămânii pentru marcarea a 652 de ani de la prima atestare documentară a Slatinei.

Bugetul alocat de primărie pentru acest eveniment se ridică la 560.000 lei.

COMENTEZI? Aici se poate!

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

spot_img

Mai multe ştiri

SCIENCE+

Producţii VIDEO

Ionut Jifcu
Ionut Jifcu
Are peste 16 ani de experienţă în presă, perioadă în care a acoperit cele mai diverse domenii, de la eveniment la politică, şi în care a văzut tot ce se putea vedea. A bifat colaborări cu Mediafax sau Realitatea PLUS, iar de curând experimentează ce înseamnă realizarea de emisiuni TV. Ne promite, însă, că prima sa dragoste - presa scrisă - n-o va lăsa niciodată

Cele mai noi ştiri

- Partener -spot_img
- Ştirea ta -spot_img
- Publicitate -spot_img
- Publicitate -spot_img
25,220FaniÎmi place
6,503CititoriConectați-vă
5,245CititoriConectați-vă
1,200CititoriConectați-vă
1,860AbonațiAbonați-vă
De Citit
Alte Știri

COMENTEZI? Aici se poate!

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.