AcasăACTUALTineri dintr-o comună din Dolj, reținuți după ce au furat bani din...

Tineri dintr-o comună din Dolj, reținuți după ce au furat bani din casa unei bătrâne

spot_img
spot_img
- Advertisement -

Doi tineri, în vârstă de 20 şi 24 de ani, din comuna Vârvoru de Jos, județul Dolj, bănuiţi de comiterea infracțiunii de furt calificat, au fost reținuți, joi, de către polițiști.   

Cei doi tineri sunt acuzați că, în noaptea de 19 spre 20 ianuarie, au furat, din casa unei bătrâne din Vârvoru de Jos, suma de 550 de lei.

Femeia le-a spus polițiștilor, în primă fază, că persoane necunoscute i-au luat banii. S-au făcut cercetări și astfel au fost identificați presupușii autori ai furtului.

CITEȘTE ȘI: Muncitorii de la Cariera Jilţ Sud, transportaţi în cupa de la excavator, după scandalul privind mijloacele de transport neconforme

„În urma activităţilor desfăşurate de poliţiştii Secţiei, au fost identificaţi doi tineri, de 20 şi 24 de ani, din comuna Vârvoru de Jos, bănuiţi de comiterea faptei, iar în baza probatoriului administrat, a fost dispusă reţinerea acestora, pentru 24 de ore”, a declarat purtătorul de cuvânt al IPJ Dolj, Cristian Grigorescu.

Astăzi, cei doi tineri vor fi prezentați Parchetului de pe lângă Judecătoria Craiova în vederea luării unei măsuri preventive.

Podcast „Ionuţ Jifcu“

spot_img

Mai multe ştiri

SCIENCE+

Producţii VIDEO

Octavia Hantea
Octavia Hantea
Cu experienţă jurnalistică acumulată, în decursul anilor, în Gorj şi Dolj, Octavia reuşeşte să surprindă în continuare cu materialele sale, ştirile la obiect, comentariile tăioase, reportajele şi interviurile deosebite

Cele mai noi ştiri

- Partener -spot_img
- Ştirea ta -spot_img
- Publicitate -spot_img
- Publicitate -spot_img
25,220FaniÎmi place
6,503CititoriConectați-vă
5,245CititoriConectați-vă
1,200CititoriConectați-vă
1,860AbonațiAbonați-vă
De Citit
Alte Știri