Doi tineri de 17 şi 18 ani, au ajuns în cătuşe, la Poliţie, după o plimbare cu hidrobicileta.
Incidentul s-a petrecut în cursul dimineţii de luni, în parcul Tineretului din Ploieşti. Poliţiştii locali din cadrul Biroului de Ordine Publică aflaţi în patrulare au depistat doi tineri care se plimbau cu bărcuţele pe lacul amenajat în apropiere de Sala Sporturilor ”Olimpia”.
„Aceştia au forţat sistemul de prindere şi au rupt lacătele montate pe bărcile ce urmează să fie puse în funcţiune, în zona de agrement”, informează Poliţia Locală Ploieşti.
La faţa locului au intervenit şi poliţiştii locali din cadrul Biroului de Intervenţie Rapidă, iar cei doi tineri au fost reţinuţi, încătuşaţi şi predaţi poliţiştilor din cadrul Secţiei nr. 3 Poliţie pentru continuarea cercetărilor.












