AcasăACTUALTragedie pe şosea. Un tânăr a murit, iar un altul este grav...

Tragedie pe şosea. Un tânăr a murit, iar un altul este grav rănit după ce au intrat cu maşina într-un stâlp

spot_img
spot_img
- Advertisement -

Un tânăr a murit şi altul a fost grav rănit după ce au intrat cu autoturismul în care se aflau într-un stâlp, accident rutier petrecut marţi, pe DN 39, în apropierea municipiului Mangalia.

Potrivit Serviciului de Ambulanţă Judeţean (SAJ) Constanţa, la faţa locului s-au deplasat două echipaje SAJ şi un echipaj SMURD, fiind găsiţi doi pacienţi cu politraumatisme majore, în stare critică, care au fost transportaţi iniţial la Spitalul Mangalia.

„De la Spitalul Mangalia, ambii pacienţi au fost preluaţi de către două echipaje SAJ cu medic, pentru a fi transportaţi la Spitalul Judeţean Constanţa. Primul pacient care a plecat de la Mangalia, în timpul transportării, a intrat în stop cardio-respirator, s-a efectuat protocol de resuscitare, din păcate fără un rezultat favorabil, fiind declarat decedat. Al doilea pacient în stare critică, din cauza stării grave în care se afla, echipajul SAJ a solicitat un echipaj SMURD cu medic şi a fost preluat de acesta pentru a fi transportat la Spitalul Judeţean”, a declarat purtătorul de cuvânt al SAJ Constanţa, Claudia Tatarici, citatat de Agerpress.

IPJ Constanţa a anunţat că, marţi dimineaţă, poliţişti din cadrul Serviciului de Siguranţă Rutieră au fost sesizaţi că pe DN 39, în municipiul Mangalia, s-a produs un accident rutier.

„Poliţiştii deplasaţi la faţa locului au constatat că un bărbat, de 27 de ani, ar fi condus un autoturism, ar fi pierdut controlul direcţiei, iar autoturismul ar fi intrat în coliziune cu un stâlp. În urma accidentului rutier au fost răniţi grav conducătorul auto şi un pasager, respectiv un bărbat, de 23 de ani. Ambii au fost transportaţi la spital”, se arăta într-un comunicat de presă transmis de IPJ.

Podcast „Ionuţ Jifcu“

spot_img

Mai multe ştiri

SCIENCE+

Producţii VIDEO

Ionuţ Jifcu
Ionuţ Jifcu
Ionuț Jifcu este un jurnalist cu o experiență solidă în presa locală și regională, cunoscut pentru abordarea directă și echilibrată a subiectelor care marchează viața comunității din județul Olt. În prezent, este realizatorul emisiunii „Reporter 24” și al podcastului care îi poartă numele, platforme unde aduce în fața publicului lideri de opinie, decidenți politici și oameni cu povești remarcabile. De-a lungul carierei, s-a specializat în jurnalism politic și administrativ, monitorizând cu strictețe modul în care sunt gestionați banii publici și deciziile care influențează direct traiul cetățenilor. Analizele sale sunt apreciate pentru claritate și pentru capacitatea de a traduce contextul politic complex în informații ușor de înțeles pentru cititor. Prin materialele sale, Ionuț Jifcu își propune să ofere o voce cetățenilor și să mențină un dialog constant între autorități și comunitate, militând pentru transparență și responsabilitate în administrația publică.

Cele mai noi ştiri

- Partener -spot_img
- Ştirea ta -spot_img
- Publicitate -spot_img
- Publicitate -spot_img
25,220FaniÎmi place
6,503CititoriConectați-vă
5,245CititoriConectați-vă
1,200CititoriConectați-vă
1,860AbonațiAbonați-vă
De Citit
Alte Știri