Trei pompieri din cadrul Detașamentului de Pompieri Caransebeș, județul Caraș-Severin, au ajuns la spital, sâmbătă, după impactul autospecialei care mergea să stingă un incendiu și o mașină.
Potrivit ISU Caraș-Severin, rănit a fost și șoferul autoturismului.
„O autospeciala pentru stins incendii, din cadrul Detașamentului de Pompieri Caransebeș, a fost implicata într-un accident rutier în timp ce se deplasa la intervenție, la un incendiu de vegetație izbucnit pe raza municipiului. În accident, a fost implicat, de asemenea un autoturism aflat în trafic” arată ISU Caraș-Severin.
În urma impactului dintre cele două mașini, trei pompieri si șoferul mașinii au nevoie de îngrijiri medicale și au fost transportați la spital.
Polițiștii fac cercetări pentru stabilirea circumstanțelor producerii accidentului.
CITEȘTE ȘI: DOLJ: Dubiță făcută scrum la Dioști












