AcasăACTUALUn tânăr a ajuns la spital după ce a intrat cu mopedul...

Un tânăr a ajuns la spital după ce a intrat cu mopedul într-o mașină

spot_img
spot_img
- Advertisement -

Un tânăr în vârstă de 18 ani, din localitatea doljeană Cetate, a ajuns la spital, joi, după ce a fost implicat într-un accident rutier. 

Potrivit reprezentanților IPJ Dolj, acesta conducea un moped neînregistrat, prin localitatea Cetate, iar într-o intersecție nu a acordat prioritate de trecere unui autoturism, condus de un bărbat de 28 de ani, intrând în coliziune cu acesta.

În urma accidentului, tânărul de 18 ani a fost transportat la spital, în vederea acordării de îngrijiri medicale, fiind conștient.

„În urma verificărilor efectuate, polițiștii au stabilit faptul că tânărul, care nu a acordat prioritate, nu deține permis de conducere pentru nicio categorie de vehicule și au întocmit dosar penal pentru infracțiunile de conducerea unui vehicul neînmatriculat, fără permis și pentru vătămare corporală din culpă”, a spus purtătorul de cuvânt al IPJ Dolj, Cosmin Grădinaru.

Podcast „Ionuţ Jifcu“

spot_img

Mai multe ştiri

SCIENCE+

Producţii VIDEO

Octavia Hantea
Octavia Hantea
Cu experienţă jurnalistică acumulată, în decursul anilor, în Gorj şi Dolj, Octavia reuşeşte să surprindă în continuare cu materialele sale, ştirile la obiect, comentariile tăioase, reportajele şi interviurile deosebite

Cele mai noi ştiri

- Partener -spot_img
- Ştirea ta -spot_img
- Publicitate -spot_img
- Publicitate -spot_img
25,220FaniÎmi place
6,503CititoriConectați-vă
5,245CititoriConectați-vă
1,200CititoriConectați-vă
1,860AbonațiAbonați-vă
De Citit
Alte Știri