AcasăACTUALRaed Arafat: „Cred că cel mai probabil, da, se va prelungi perioada...

Raed Arafat: „Cred că cel mai probabil, da, se va prelungi perioada de închidere a școlilor”

spot_img
spot_img
- Advertisement -

Raed Arafat, a anunțat sâmbătă, că dacă evoluţia epidemiei de coronavirus va continua în acelaşi sens sunt șanse ca măsura privind închiderea școlilor să se prelungească. 

Cursurile tuturor instituţiilor de învăţământ au fost suspendate pentru perioada 11-22 martie, dar Raed Arafat a declarat sâmbătă, la Realitatea Plus, că această măsură va fi prelungită, dacă numărul infectărilor va continua să crească în acelaşi ritm.

„Să nu uităm că măsurile luate până acum pe închiderea școlilor, pe închiderea învățământului superior sau suspendarea lor sunt cu date: 23-24 martie, 31 martie, este foarte posibil să se decidă prelungirea acestor perioade. Fără nicio problemă, cred că cel mai probabil da, se va prelungi perioada de închidere a școlilor, va fi o decizie în cadrul Comitetului Național pentru Situații de Urgență, dar dacă continua evoluția în acest sens, cel mai probabil se va prelungi perioada”, a declarat Arafat.

În această perioadă, școlile din Craiova sunt dezinfectate, acțiune efectuată de cei de la Salubritate.

 

 

Recomandare VIDEO

spot_img

Mai multe ştiri

SCIENCE+

Producţii VIDEO

Octavia Hantea
Octavia Hantea
Cu experienţă jurnalistică acumulată, în decursul anilor, în Gorj şi Dolj, Octavia reuşeşte să surprindă în continuare cu materialele sale, ştirile la obiect, comentariile tăioase, reportajele şi interviurile deosebite

Cele mai noi ştiri

- Partener -spot_img
- Ştirea ta -spot_img
- Publicitate -spot_img
- Publicitate -spot_img
25,220FaniÎmi place
6,503CititoriConectați-vă
5,245CititoriConectați-vă
1,200CititoriConectați-vă
1,860AbonațiAbonați-vă
De Citit
Alte Știri