- Advertisement -
Românii care vor veni în țară, începând de duminică, cu intenția de a petrece Paștele alături de familie, nu vor avea cum pentru că vor intra în carantină, în centrele special amenajate în acest sens, potrivit anunțului făcut de premierul Ludovic Orban.
„Mesajul este foarte clar. Toți cei care vor veni începând de mâine vor fi obligați să intre în carantină. Deja numărul țărilor care au trecut în „Zona roșie” s-a mărit semnificativ”, a spus Orban, după întâlnirea avută cu ministrul Marcel Vela, la sediul Ministerului de Interne.
Acesta a mai anunțat că există posibilitatea ca la Vama Nădlac să fie instalat un filtru suplimentar.












