AcasăACTUALPNL și USR-PLUS se aliază pentru majoritate în CL Craiova-surse

PNL și USR-PLUS se aliază pentru majoritate în CL Craiova-surse

spot_img
spot_img
- Advertisement -

Surse politice spun că PNL și USR-PLUS vor face alianță, în Consiliul Local Craiova și astfel vor avea majoritate. În prezent, PSD are 10 mandate de consilier local, PNL are nouă mandate , Alianța USR-PLUS are cinci mandate și PER are trei mandate de consilier. 

Consilierul local PNL, Marian Vasile, a scris, pe pagina sa de Facebook, că social democrații au pierdut deja CL Craiova și răspunde, printr-un comentariu la postare, că vor face alianță cu USR-PLUS.

„VĂ MULȚUMIM PENTU FIECARE VOT acordat Partidului Național Liberal și candidaților noștri! PSD-ul a pierdut Consiliul Local Craiova! În următorii 4 ani, ne vom strădui să transformăm Craiova într-un oraș prosper, cu o calitate a vieții ridicată! Craiova, un oraș în care se vine, nu din care se pleacă!!!”, a scris Marian Vasile pe pagian de Facebook.

Rămâne de văzut dacă liberalii și cei de la USR-PLUS își vor da mâna pentru o majoritate în CL Craiova sau dacă vor merge fiecare pe drumul său.

Podcast „Ionuţ Jifcu“

spot_img

Mai multe ştiri

SCIENCE+

Producţii VIDEO

Octavia Hantea
Octavia Hantea
Cu experienţă jurnalistică acumulată, în decursul anilor, în Gorj şi Dolj, Octavia reuşeşte să surprindă în continuare cu materialele sale, ştirile la obiect, comentariile tăioase, reportajele şi interviurile deosebite

Cele mai noi ştiri

- Partener -spot_img
- Ştirea ta -spot_img
- Publicitate -spot_img
- Publicitate -spot_img
25,220FaniÎmi place
6,503CititoriConectați-vă
5,245CititoriConectați-vă
1,200CititoriConectați-vă
1,860AbonațiAbonați-vă
De Citit
Alte Știri