- Advertisement -
Un poștaș din Aiud este judecat pentru că a furat din pensiile și alocațiile pe care trebuia să le ducă oamenilor din oraș. Potrivit anchetei, femeia ar fi reușit să sustragă 22.000 de lei.
Acolo unde nu găsea beneficiarii acasă semna în fals și încasa pensiile oamenilor, scrie Realitatea Plus.
Femeia a fost prinsă în urma plângerilor și condamnată la doi ani de închisoare cu suspendare, iar instanța a stabilit să plătească și daune.












