AcasăACTUALFOTO | Sindicaliștii au pichetat, din nou, sediul Prefecturii Dolj: „Zero toleranță...

FOTO | Sindicaliștii au pichetat, din nou, sediul Prefecturii Dolj: „Zero toleranță pentru incompetența voastră”

spot_img
spot_img
- Advertisement -

Un nou protest al sindicaliștilor din poliție a fost organizat, luni, în fața Prefecturii Dolj, principalele revendicări fiind un salariu minim decent, servicii publice de calitate, deblocarea negocierii colective și aplicarea corectă a legislației.

Nemulțumirile protestatarilor sunt legate, totodată, și de plafonarea veniturilor bugetarilor la nivelul anului 2020.

Polițiștii au amenințat că nu vor mai prelua nicio urgență venită la numărul unic 112.

 

Manifestațiile continuă până la sfârșitul lunii februarie cu acțiuni zilnice de pichetare la nivelul prefecturilor județene, în cascadă, sau a sediilor Ministerului Muncii și Justiției Sociale (22 și 29 ianuarie, 4, 11 și 19 februarie), Ministerului Finanțelor Publice (20, 26 ianuarie și 2, 9, 15 februarie) și a sediilor partidelor de guvernare: PNL, USR-Plus, UDMR (19 ianuarie și 10, 17 și 24 februarie) în București.

 

Recomandare VIDEO

spot_img

Mai multe ştiri

SCIENCE+

Producţii VIDEO

Octavia Hantea
Octavia Hantea
Cu experienţă jurnalistică acumulată, în decursul anilor, în Gorj şi Dolj, Octavia reuşeşte să surprindă în continuare cu materialele sale, ştirile la obiect, comentariile tăioase, reportajele şi interviurile deosebite

Cele mai noi ştiri

- Partener -spot_img
- Ştirea ta -spot_img
- Publicitate -spot_img
- Publicitate -spot_img
25,220FaniÎmi place
6,503CititoriConectați-vă
5,245CititoriConectați-vă
1,200CititoriConectați-vă
1,860AbonațiAbonați-vă
De Citit
Alte Știri