O femeie în vârstă de 31 de ani și fiica ei de 4 ani au murit, seara trecută, intoxicate cu gaz, în apartamentul lor din orașul Bârlad.
Pompierii din Bârlad au intervenit pentru a debloca ușa unui apartament din Bârlad, unde nimeni nu răspundea la ușă, soțul femeii fiind cel care a cerut ajutor, scrie Monitorul de Vaslui.
La sosirea echipajului de intervenție, din apartament a fost simțit un miros înțepător se gaz.
După deblocarea ușii, în locuință au fost găsite două persoane, o femeie de 31 de ani și fiica ei, de 4 ani, în stare de inconștiență. Cele două nu au răspuns manevrelor de resuscitare, fiind declarat decesul.
Polițiștii și procurorii continuă cercetările privind cauzele și circumstanțele producerii celor două decese.












