Doi tineri din judeţul Vâlcea au căzut cu maşina în albia râului Olt, de la o înălţime de 20 de metri. Accidentul s-a petrecut, vineri dimineaţa, în localitatea Cornetu.
Purtătorul de cuvânt al IPJ Vâlcea, Cătălin Udrea, a declarat că cei doi ocupanţi ai autoturismului au suferit răni.
„În dimineața zilei de astăzi Polițiștii Serviciului Rutier au fost sesizați cu privire la un eveniment rutier ce a avut loc în localitatea Cornetu. Polițiștii ajunși la fața locului au constatat că, conducătorul unui autoturism ce se deplasa pe DJ703P din direcția Perișani către DN7, iar la intrarea pe podul ce traversează râul Olt, în împrejurări ce urmează a fi stabilite, conducătorul auto a pierdut controlul volanului și a părăsit partea carosabilă căzând în albia râului Olt, la o diferență de nivel de 20 de m. În urma evenimentului rutier a rezultat vătămarea corporală a șoferului de 25 de ani și a pasagerului de 19 ani, ambii din comuna Perișani”, a declarat reprezentantul IPJ Vâlcea.













