Un bărbat în vârstă de 31 de ani, din Segarcea, județul Dolj, a ajuns la spital, luni, după ce s-a răsturnat cu mașina la volanul căreia se afla.
Accidentul a avut loc între localităţile Segarcea şi Cerăt, informează IPJ Dolj.
„În urma evenimentului rutier, bărbatul, care era singur în autoturism, a fost transportat la spital pentru acordarea de îngrijiri medicale, fiind conştient şi cooperant. Conducătorul auto a fost testat cu aparatul alcotest, rezultatul fiind negativ”, au menționat reprezentanții IPJ Dolj.
Poliţiştii au întocmit un dosar penal sub aspectul săvarşirii infracţiunii de vătămare corporală din culpă iar cercetările sunt continuate pentru stabilirea împrejurărilor în care s-a produs accidentul.












