Iuliana Manea este noul director al Direcției de Sănătate Publică Dolj, după ce Valeria Andreescu a demisionat din această funcție, săptămâna trecută.
Manea va asigura interimatul la DSP Dolj pentru o perioadă de trei luni. Aceasta era coordonator în cadrul instituției, fiind direct implicată în gestionarea pandemiei COVID-19.
Valeria Andreescu a demisionat din funcție având la bază motive personale, după cum a precizat aceasta.
Andreescu era director la DSP Dolj din aprilie 2020, venind la conducerea instituției după demisia Ludmilei Prunariu, cea care a solicitat Ministerului Sănătății, la vremea respectivă, să fie mutată în funcția de director adjunct.
CITEȘTE ȘI: Noile măsuri de RELAXARE începând cu 1 august












