Trei tineri cu vârste cuprinse între 20 și 26 de ani, infectați cu COVID-19, se numără printre decesele raportate, vineri, de autorităţi. Niciunul dintre cei trei nu era vaccinat și fiecare prezenta comorbidități.
Potrivit informațiilor transmise de Grupul de Comunicare Strategică, este vorba despre o tânără în vârstă de 21 de ani din județul Argeș, un tânăr în vârstă de 26 de ani din Suceava și un alt bărbat în vârstă de 26 de ani din Prahova.
„Fiecare din cei trei pacienți prezentau boli asociate și niciunul nu s-a vaccinat”, transmite GCS.
În intervalul 30.09.2021 (10:00) – 01.10.2021 (10:00) au fost raportate de către INSP 169 de decese (100 bărbați și 69 femei),ale unor pacienți infectați cu noul coronavirus, internați în spitalele dinAlba, Arad, Argeș,Bacău,Bihor, Bistrița-Năsăud,Botoșani,Brăila, Brașov,Caraș-Severin, Călărași,Cluj, Constanța, Covasna, Dolj, Galați, Gorj,Hunedoara, Ialomița, Iași,Ilfov, Maramureș, Mehedinți, Mureș, Neamț, Olt, Prahova,Satu Mare,Sălaj,Sibiu, Suceava, Teleorman, Timiș, Vaslui, Vrancea și Municipiul București.
CITEȘTE ȘI: CORONAVIRUS: 10.887 de cazuri noi și 169 de decese, raportate astăzi












