- Advertisement -
Un dosar penal a fost deschis, miercuri, după ce un copil în vârstă de 14 ani a fost prins la volan, într-un oraș din județul Vâlcea. Oamenii legii s-au sesizat după ce imaginile au apărut în spațiul public.
Este vorba despre un copil de 14 ani din orașul Bălcești, județul Vâlcea, care a condus prin localitate fără a avea permis de conducere pentru nicio categorie de autovehicule.
„A fost întocmit dosar penal în care se fac cercetări pentru conducerea unui vehicul fără permis de conducere”, arată IPJ Vâlcea.
CITEȘTE ȘI: Mașină de poliție, implicată într-un accident pe un drum național din Mehedinți












