Un adolescent în vârstă de 17 ani a fost înjunghiat, miercuri dimineața, în centrul Timișoarei de o fată, în urma unei alercații în care ar fi fost implicați trei elevi.
Potrivit unor surse locale, miercuri dimineața, în apropierea Pieței 700 din Timșoara ar fi avut loc o altercație între doi băieți. La un moment dat, o fată a intervenit și l-a înjunghiat pe unul dintre băieți, scrie Mediafax.
Toți trei sunt elevi la licee diferite din Timișoara.
Băiatul de 17 ani care a fost înjunghiat a fost transportat la spital, starea lui fiind stabilă, conform acelorași surse.
Ceilalți doi ttineri au fost identificați de polițiști și sunt audiați.
CITEȘTE ȘI: Primul deces cauzat de Omicron a fost înregistrat în România. Femeia nu era vaccinată












