AcasăACTUALDouă persoane la spital, în urma unei acțiuni de deratizare într-un bloc

Două persoane la spital, în urma unei acțiuni de deratizare într-un bloc

spot_img
spot_img
- Advertisement -

Două persoane, soţ şi soţie, au ajuns sâmbătă la spital, după o acţiune de deratizare efectuată pe casa scării în blocul în care locuiesc, în zona Metro a oraşului, a informat purtătorul de cuvânt al ISU Suceava, Alin Găleată.

Sursa citată a spus că pe scara acelui bloc sunt 18 apartamente, la 15 dintre acestea nu a răspuns nimeni, iar la alte două persoanele din interior au declarat că nu au probleme.

Cele două persoane care au acuzat stare de rău au fost transportate la spital pentru investigaţii suplimentare.

La faţa locului au intervenit o ambulanţă SMURD de terapie intensivă mobilă şi una de la Serviciul de Ambulanţă Judeţean, ambele cu medici.

Purtătorul de cuvânt al ISU Suceava a precizat că s-au făcut măsurători la faţa locului şi nu s-au identificat valori pozitive la substanţe toxice.

Potrivit lui Alin Găleată, s-a realizat ventilarea casei scării şi nu sunt alte probleme. agerpres.ro

Podcast „Ionuţ Jifcu“

spot_img

Mai multe ştiri

SCIENCE+

Producţii VIDEO

Octavia Hantea
Octavia Hantea
Cu experienţă jurnalistică acumulată, în decursul anilor, în Gorj şi Dolj, Octavia reuşeşte să surprindă în continuare cu materialele sale, ştirile la obiect, comentariile tăioase, reportajele şi interviurile deosebite

Cele mai noi ştiri

- Partener -spot_img
- Ştirea ta -spot_img
- Publicitate -spot_img
- Publicitate -spot_img
25,220FaniÎmi place
6,503CititoriConectați-vă
5,245CititoriConectați-vă
1,200CititoriConectați-vă
1,860AbonațiAbonați-vă
De Citit
Alte Știri