AcasăACTUALFOTO: O iubitoare de animale a vandalizat maşina hingherilor. Femeia a reuşit...

FOTO: O iubitoare de animale a vandalizat maşina hingherilor. Femeia a reuşit să rupă uşa laterală a vehiculului

spot_img
spot_img
- Advertisement -

O iubitoare de animale a vandalizat una dintre maşinile Serviciului Public pentru Gestionarea Câinilor Fără Stăpân (SPGCFS) din Slatina. Femia s-a agăţat de autospecială şi i-a rupt o uşă. Poliţiştii au deschis o anchetă.

Evenimentul s-a petrecut, miercuri, pe strada Mănăstirii din Slatina. Furia femeii a fost stârnită când i-a văzut pe angajaţii Serviciului, după ce au capturat un maidanez.

„Ne deplasam pe strada Mănăstirii şi am oprit să captureze un câine care se afla pe stradă. A fost capturat, l-au urcat în maşină, dar în momentul în care am vrut să plecăm a apărut doamna din partea opusă şi a oprit maşina personală. Noi ne-am pus în mişcare, dar dânsa a venit pe partea laterală şi a început să tragă de uşă. Am auzit apoi colegul că a tras de uşă şi a rupt-o. Am oprit, după care am anunţat poliţia”, a declarat unul dintre angajaţii SPGCFS.

La faţa locului au ajuns şi poliţiştii, care au deschis o anchetă.

„La data de 17 martie, polițiștii din cadrul Poliției municipiului Slatina, au fost sesizați că pe strada Basarabilor din localitate, este o stare conflictuală în desfășurare.

L-a fața locului a fost identificată o femeie de 62 de ani, din mun.Slatina, care, dorind să asiste la capturarea unui câine de către lucrătorii Serviciului public de gestionare al câinilor fără stăpân Slatina, în momentul plecării acestora de pe loc cu o autoutilitară, femeia ar fi rămas cu mâna stângă pe portieră, moment în care portiera s-a rupt și a căzut pe sol.

Polițiștii au întocmit un dosar penal pentru săvârșirea infracțiunii de distrugere din culpă, desfășurând activități pentru stabilirea situației de fapt”, a declarat purtătorul de cuvânt al IPJ Olt, Cristian Grigorescu.

 

Podcast „Ionuţ Jifcu“

COMENTEZI? Aici se poate!

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

spot_img

Mai multe ştiri

SCIENCE+

Producţii VIDEO

Ionuţ Jifcu
Ionuţ Jifcu
Ionuț Jifcu este un jurnalist cu o experiență solidă în presa locală și regională, cunoscut pentru abordarea directă și echilibrată a subiectelor care marchează viața comunității din județul Olt. În prezent, este realizatorul emisiunii „Reporter 24” și al podcastului care îi poartă numele, platforme unde aduce în fața publicului lideri de opinie, decidenți politici și oameni cu povești remarcabile. De-a lungul carierei, s-a specializat în jurnalism politic și administrativ, monitorizând cu strictețe modul în care sunt gestionați banii publici și deciziile care influențează direct traiul cetățenilor. Analizele sale sunt apreciate pentru claritate și pentru capacitatea de a traduce contextul politic complex în informații ușor de înțeles pentru cititor. Prin materialele sale, Ionuț Jifcu își propune să ofere o voce cetățenilor și să mențină un dialog constant între autorități și comunitate, militând pentru transparență și responsabilitate în administrația publică.

Cele mai noi ştiri

- Partener -spot_img
- Ştirea ta -spot_img
- Publicitate -spot_img
- Publicitate -spot_img
25,220FaniÎmi place
6,503CititoriConectați-vă
5,245CititoriConectați-vă
1,200CititoriConectați-vă
1,860AbonațiAbonați-vă
De Citit
Alte Știri

COMENTEZI? Aici se poate!

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.