Un bărbat și-a pierdut viața, duminică, în urma unui incendiu puternic izbucnit la o locuință din comuna Dobrun.
Evenimentul a fost a anunțat la 112 de vecinii bărbatului, iar pentru gestionarea acestuia au intervenit pompierii Gărzii Osica de Sus, cu o autospecială de stingere și un echipaj SMURD.

„La sosirea pompierilor, locuința ardea generalizat, iar în momentul pătrunderii în interior, bărbatul, în vârstă de 81 de ani, a fost găsit decedat, cu arsuri pe întreaga suprafață a corpului. Intervenția a durat aproximativ două ore și jumătate, locuința fiind distrusă în totalitate”, informează ISU Olt.
Cauza probabilă a izbucnirii incendiului a fost un scurtcircuit electric, produs la un reșou lăsat în funcțiune, nesupravegheat.
CITEȘTE ȘI: Două persoane grav rănite, după ce s-au răsturnat cu ATV-ul la Rânca












