- Advertisement -
Peste 20 reprezentanți ai spitalelor publice din țară vor participa, vineri, la un simpozion organizat de Spitalul Clinic de Neuropsihiatrie Craiova.
Potrivit unei informări a Primăriei Craiova, în subordinea căreia se află spitalul, din punct de vedere administrativ, la această întâlnire se va discuta despre actul de management și posibilitățile de dezvoltare în unitățile spitalicești de psihiatrie.
Deschiderea simpozionul, cu tema „Particularități manageriale și de dezvoltare în spitalele de psihiatrie din România”, va avea loc la Filarmonica Oltenia, sala „Filip Lazăr”, la ora 14.00.












