AcasăACTUALTânăr din Dolj, închis pentru mai multe furturi calificate comise în Franța....

Tânăr din Dolj, închis pentru mai multe furturi calificate comise în Franța. Era dat în urmărire internațională

spot_img
spot_img
- Advertisement -

Un tânăr în vârstă de 22 de ani, din localitatea doljeană Urzicuța, cu mandat european de arestare pe numele său, pentru șapte furturi comise în Franța, a fost depistat, marți, chiar în satul său.

Doljeanul a fost condamnat, potrivit IPJ Dolj, la 18 luni de închisoare.

„Ieri, poliţişti din cadrul Serviciului de Investigaţii Criminale Dolj, împreună cu poliţiştii Secţiei 8 Poliţie Rurală Rast au depistat, prin Urzicuţa, un tânăr de 22 de ani, din localitate, pe numele căruia autorităţile judiciare din Franţa au emis un mandat european de arestare pentru comiterea a șapte infracțiuni de furt calificat, acesta fiind condamnat la 18 luni închisoare”, a declarat purtătorul de cuvânt al IPJ Dolj, Cosmin Grădinaru.

Acesta a fost prezentat Parchetului de pe lângă Curtea de Apel Craiova, care a emis pe numele acestuia o ordonanţă de reţinere pentru 24 ore.

Podcast „Ionuţ Jifcu“

spot_img

Mai multe ştiri

SCIENCE+

Producţii VIDEO

Octavia Hantea
Octavia Hantea
Cu experienţă jurnalistică acumulată, în decursul anilor, în Gorj şi Dolj, Octavia reuşeşte să surprindă în continuare cu materialele sale, ştirile la obiect, comentariile tăioase, reportajele şi interviurile deosebite

Cele mai noi ştiri

- Partener -spot_img
- Ştirea ta -spot_img
- Publicitate -spot_img
- Publicitate -spot_img
25,220FaniÎmi place
6,503CititoriConectați-vă
5,245CititoriConectați-vă
1,200CititoriConectați-vă
1,860AbonațiAbonați-vă
De Citit
Alte Știri