Începând cu 28 aprilie, Termo Urban va încheia sezonul de încălzire 2020-2021, în Craiova, decizia fiind luată pe baza prognozei meteo.
De la această măsură fac excepție obiectivele speciale, adică spitalele, în cazul cărora sistarea serviciilor de încălzire se va face la solicitarea scrisă a reprezentanților unităților.
„Temperaturile exterioare din următoarele zile îndeplinesc condițiile prevăzute de legislația în vigoare pentru încheierea sezonului de încălzire. Ca urmare, începând cu data de 28 aprilie 2021, ora 09.00, vor fi inițiate procedurile de oprire a furnizării energiei termice pentru încălzire către consumatorii racordați la sistemul centralizat de termoficare al Municipiului Craiova”, se arată într-un comunicat de presă remis marți.












