AcasăACTUALTineri prinși în flagrant în timp ce furau țevi de la un...

Tineri prinși în flagrant în timp ce furau țevi de la un sistem de irigații

spot_img
spot_img
- Advertisement -

Trei tineri cu vârste de 23, 21 și 16 ani, din localitatea doljeană Mârșani, care încercau să fure țevi confecționate din material plastic, ce proveneau de la un sistem de irigații al unei ferme pomicole din Rojiște, au fost prinși în flagrant de către polițiști, duminică.  

După momentul depistării, cei trei au încercat să fugă de la locul comiterii faptei cu ajutorul unui autoturism condus de tânărul de 21 de ani, polițiștii pornind în urmărirea acestora.

La un moment dat, conducătorul a pierdut controlul volanului și a ajuns cu autoturismul într-un canal din apropiere, urmărirea celor trei continuând pe jos.

Forțele de ordine i-au imobilizat pe cei în cauză, aceștia fiind conduși la sediul poliției din localitate, pentru audieri și dispunerea măsurilor legale.

Astfel, polițiștii au întocmit un dosar penal pentru tentativă la infracțiunea de furt.

Podcast „Ionuţ Jifcu“

COMENTEZI? Aici se poate!

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

spot_img

Mai multe ştiri

SCIENCE+

Producţii VIDEO

Octavia Hantea
Octavia Hantea
Cu experienţă jurnalistică acumulată, în decursul anilor, în Gorj şi Dolj, Octavia reuşeşte să surprindă în continuare cu materialele sale, ştirile la obiect, comentariile tăioase, reportajele şi interviurile deosebite

Cele mai noi ştiri

- Partener -spot_img
- Ştirea ta -spot_img
- Publicitate -spot_img
- Publicitate -spot_img
25,220FaniÎmi place
6,503CititoriConectați-vă
5,245CititoriConectați-vă
1,200CititoriConectați-vă
1,860AbonațiAbonați-vă
De Citit
Alte Știri

COMENTEZI? Aici se poate!

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.