AcasăACTUALUn bărbat din Reşiţa, reţinut de Poliţie în Alexandria, după ce a...

Un bărbat din Reşiţa, reţinut de Poliţie în Alexandria, după ce a furat o maşină în Drăgăneşti-Olt. El nu avea nici permis de conducere

spot_img
spot_img
- Advertisement -

Un bărbat în vârstă de 41 de ani din Reșița a fost reținut de polițiști după ce a furat un autoturism din Drăgănești-Olt și l-a condus fără permis până în Alexandria, unde a fost depistat de oamenii legii.

Seara trecută, în jurul orei 19.30, polițiștii din Drăgănești-Olt au fost sesizați de un bărbat, din localitate, că i-a fost furat autoturismul din curtea locuinței sale.

Hoţul, un bărbat în vârstă de 41 de ani, din Reşiţa, a fost depistat în Alexandria, judeţul Teleorman.

Citeşte şi: Accidentul feroviar din Olt: Trenuri anulate și transbordare cu autobuze pentru pasageri

„În cauză, polițiștii au întocmit un dosar penal sub aspectul săvârșirii infracțiuni de furt calificat, cercetările fiind continuate în vederea identificării autorilor și recuperării autoturismului.

În urma verificărilor efectuate, în jurul orei 22.00, polițiștii au depistat autoturismul în municipiul Alexandria, județul Teleorman, într-o stație de carburanți, la volanul acestuia fiind identificat un bărbat de 41 de ani, din municipiul Reșița”, transmite IPJ Olt

În plus, poliţiştii au constatat că bărbatul nu posedă permis de conducere pentru nicio categorie de vehicule.

El a fost reţinut de oamenii legii.

„În urma probatoriului administrat, în noaptea de 19 spre 20 februarie 2025, sub supravegherea procurorului de caz din cadrul Parchetului de pe lângă Judecătoria Caracal, pe numele bărbatului de 41 de ani a fost emisă o ordonanță de reținere pentru 24 de ore sub aspectul săvărșirii infracțiunilor de furt în scop de folosință și conducerea unui vehicul fără permis de conducere.

Bărbatul a fost introdus în Centrul de Reținere și Arestare Preventivă al Inspectoratului de Poliție Județean Olt, urmând ca în cursul zilei să fie prezentat instanței de judecată în vederea dispunerii unei măsuri preventive”, precizează IPJ Olt.

spot_img

Mai multe ştiri

SCIENCE+

Emisiunea "Reporter 24"

Reporter24
Reporter24
Înfiinţat în 2019, prin intermediul unui proiect cu fonduri europene, site-ul reporter24.ro a crescut foarte mult şi a devenit unul dintre brandurile din Oltenia. Reporter 24 îşi propune să rămână o sursă de informare reală pentru regiune, cu ştiri verificate, reportaje colorate şi interviuri quality din judeţele Dolj, Olt, Gorj, Mehedinţi, Vâlcea Teleorman şi Argeş.
- Ştirea ta -spot_img
- Publicitate -spot_img
- Publicitate -spot_img
25,220FaniÎmi place
6,503CititoriConectați-vă
5,245CititoriConectați-vă
1,200CititoriConectați-vă
1,860AbonațiAbonați-vă
De Citit
Alte Știri