AcasăACTUALUn nou deces la CEO. Miner, mort la 51 de ani

Un nou deces la CEO. Miner, mort la 51 de ani

spot_img
spot_img
- Advertisement -

Un salariat al Complexului Energetic Oltenia, a decedat miercuri dimineață, acasă, din primele date existând indicii că acesta ar fi făcut infarct.

Daniel Licărete avea 51 de ani și lucra în cadrul Carierei Jilț Nord. Acesta își luase un liber, astăzi, pentru că avea câteva probleme de rezolvat, dar nu a mai apucat să facă acest lucru.

De la începutul acestui an până în prezent, mai mulți angajați ai Complexului Energetic Oltenia au murit din aceeași cauză: infarct.

Atât muncitorii cât și liderii de sindicat au atras atenția asupra faptului că angajații muncesc în condiții grele și că s-ar impune luarea unor măsuri imediate, între care efectuarea unor analize în vederea depistării unor eventuale boli cardiovasculare.

 

 

Podcast „Ionuţ Jifcu“

spot_img

Mai multe ştiri

SCIENCE+

Producţii VIDEO

Octavia Hantea
Octavia Hantea
Cu experienţă jurnalistică acumulată, în decursul anilor, în Gorj şi Dolj, Octavia reuşeşte să surprindă în continuare cu materialele sale, ştirile la obiect, comentariile tăioase, reportajele şi interviurile deosebite

Cele mai noi ştiri

- Partener -spot_img
- Ştirea ta -spot_img
- Publicitate -spot_img
- Publicitate -spot_img
25,220FaniÎmi place
6,503CititoriConectați-vă
5,245CititoriConectați-vă
1,200CititoriConectați-vă
1,860AbonațiAbonați-vă
De Citit
Alte Știri