AcasăACTUALDirectorul spitalului de psihiatrie unde patru oameni au fost uciși și alți...

Directorul spitalului de psihiatrie unde patru oameni au fost uciși și alți nouă răniți: „Totul s-a derulat în câteva secunde”

spot_img
spot_img
- Advertisement -

Viorica Mihalaşcu, managerul Spitalul de Psihiatrie Săpoca, a intervenit la Realitatea TV, unde a vorbit despre cum s-a petrecut evenimentul, noaptea trecută. 

„Azi noapte în jurul orei 3:30, unul dintre pacienţii internaţi la Săpoca într-un episod psihotic a agresat pacienţii din salon cu el şi din cel vecin. Au rezultat 13 victime, 3 decedate la noi în spital. A patra victimă a murit în unitatea de primiri urgente a Spitalului Judetean Buzău, alte 3 traumatisme grave şi 6 victime uşoare. Totul s-a derulat extraordinar de repede, în câteva secunde. Pacienţii sunt monitorizaţi de pesonal, el era internat într-un salon cu regim normal de supraveghere, erau 7 asistente şi 1 medic de gardă, 3 infirmiere şi 3 muncitori, dar totul s-a derulat foarte repede”, a spus Viorica Mihalaşcu, managerul Spitalul de Psihiatrie Săpoca.

realitatea.net

Podcast „Ionuţ Jifcu“

spot_img

Mai multe ştiri

SCIENCE+

Producţii VIDEO

Octavia Hantea
Octavia Hantea
Cu experienţă jurnalistică acumulată, în decursul anilor, în Gorj şi Dolj, Octavia reuşeşte să surprindă în continuare cu materialele sale, ştirile la obiect, comentariile tăioase, reportajele şi interviurile deosebite

Cele mai noi ştiri

- Partener -spot_img
- Ştirea ta -spot_img
- Publicitate -spot_img
- Publicitate -spot_img
25,220FaniÎmi place
6,503CititoriConectați-vă
5,245CititoriConectați-vă
1,200CititoriConectați-vă
1,860AbonațiAbonați-vă
De Citit
Alte Știri